Manisa Haberleri

Spor Okullarında Mutluluğu Tasarlayan Adres Şehitkamil Belediyesi

Haber 07.07.2015 16:28 Salı
Şehitkamil Belediye Spor Kulüp Başkanı Memik Terlemez, Şehitkamil Belediyesi’nin 2015 Yılı Yaz Spor Okullarında 7 farklı branşta eğitim gören 6-17 yaş aralığındaki öğrenciler için, birbirinden farklı, zevkli, heyecan verici ve mutluluk dolu etkinlik ve aktiviteler düzenlemeye devam ettiğini söyledi.
Terlemez, "5 bini aşkın sporcu öğrencinin eğitim gördüğü yaz spor okullarında profesyonel eğitmenler, çalışmalarda eğitim müfredatına eğitsel ve eğlenceli oyunları da eklemeyi ihmal etmiyor. Basketbol, badminton, futbol, halk oyunları, temel jimnastik, satranç ve yüzme branşlarında 5 bini aşkın öğrenciye eğitim veren Şehitkamil Belediyesi, Yaz Spor Okulları, modern tesisleri, güler yüzlü personeli, profesyonel eğitim kadrosuyla sportif eğitimde fark oluşturuyor. Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü iş birliği ile organize edilen yaz spor okullarında 6 -17 yaş aralığındaki öğrenciler tercih ettikleri branşta aldıkları eğitimlerin yanı sıra sosyal hayatta sıklıkla ihtiyaç duyabilecekleri bilgisayar kullanımı ve İngilizce öğrenme gibi konularda alanında uzman eğitmenlerden destek alacaklar. 10 Eylül 2015 tarihine kadar sürecek sportif eğitim maratonunda minik ve genç yaştaki sporcular kendileri için planlanan kültürel ve sosyal etkinliklerde de keyifle zaman geçirerek yeni eğitim öğretim yılı için moral depolayacaklar" dedi.
Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü iş birliği ile organize edilen Geleneksel Yaz Spor Okullarında geride kalan 2 haftanın ardından değerlendirmede bulunan Terlemez, spor okullarında tüm branşlara olan büyük ilginin gelecek adına mutluluk verici olduğunu belirtti. Terlemez, açıklamasında, “Şehitkamil Belediyemizin ve spor kulübümüzün en temel amacı gençlerimizi, çocuklarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlıktan korumak onlara spor alışkanlıkları kazandırmak ve özelikle boş zamanlarını güvenli bir ortamda geçirmelerini sağlamak. Bu amaç karşında sporcularımızın, değerli sporcu velilerimizin spor okullarımıza gösterdiği ilgi bizler için büyük bir mutluluk ve gurur verici. Havuzlarımızdan tutun yeşil sahlarımıza, parkelerden tutun sahnelere kadar tüm eğitim alanlarımız çocuklarımızın ve gençlerimizin gülen yüzleri ve tatlı heyecanları ile renkleniyor. Ben bundan sonraki süreçte de tüm hemşerilerimizi 7’dem 77’e tüm yaş gruplarına hitap eden spor okullarımıza davet ediyorum” dedi.