Manisa Haberleri

AB Ülkelerinin Ankara’daki ’Ticaret Ataşeleri’ Afyonkarahisar’a Gelecek

Haber 07.07.2015 16:59 Salı
Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Şube Başkanı İhsan Beşer, AB ülkelerinin Ankara’daki “Ticaret Ataşeleri”ni Afyonkarahisar’da ağırlayacaklarını kaydetti.
ABD’nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü nedeniyle ABD Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyona Büyükelçi John R. Bass’ın davetlisi olarak katılan Beşer, resepsiyona katılan AB Bakanı Volkan Bozkır ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le de görüşme imkanı buldu. Oldukça geniş katılımla gerçekleşen resepsiyon hakkında bilgi veren Beşer, “Türkiye’nin önde gelen işadamı ve bürokratları resepsiyona katıldılar. Biz de bu resepsiyon vesilesiyle ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Ticaret Müsteşarı ile bir kez daha bir araya geldik. ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Jim Turner’la işbirliği içerisinde tüm AB ülkelerinin Ankara’daki Ticaret Ataşelerini Afyonkarahisar’da ağırlamayı planlıyoruz. Nasip olursa Eylül ayı içerisinde bu çalışmamızı hayata geçireceğiz” dedi.
Malezya’nın Ankara Büyükelçiliği’ni de ziyaret eden TOSYÖV Başkanı İhsan Beşer, “Malezya Büyükelçimiz Amran bin Muhammed Zin ile bir araya geldik. Büyükelçi Türkiye ve Malezya arasındaki işbirliğine sağladığımız katkı nedeniyle bize Türk ve Malezya bayraklarından oluşan dostluk rozeti taktı. Bundan sonra da ciddi çalışmalara imza atmak istediklerini belirten Sayın Büyükelçi Eylül ayı içerisinde Malezyalı işadamlarıyla birlikte Afyonkarahisar ziyareti planladıklarını bildirdi. Biz de kendilerini Afyonkarahisar’da ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirttik. Ekim ayı içerisinde İstanbul’da yapılacak olan G20 zirvesine katılmak üzere Türkiye’ye gelecek olan Malezya Ticaret Bakanı ile de görüşmelerimiz olacak” ifadelerine yer verdi.