Manisa Haberleri

Şehitkamilli Minikler Sivil Savunma Haftasını Kutladı

Haber 01.03.2016 09:34 Salı
Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı aile merkezlerinde eğitim gören ana sınıfı öğrencileri, Sivil Savunma Günü’nü farklı etkinliklerle kutladı.
Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Mithatpaşa Aile Merkezi ve Özgürlük Aile Merkezi bünyesinde hizmet veren anaokulunda eğitim gören minik öğrenciler, Sivil Savunma Haftası etkinlikleri çerçevesinde ‘itfaiye’ ve ‘ilkyardım’ tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikat öncesi öğretmenleri tarafından bilgilendirilen öğrenciler, tatbikat sırasında da verilen talimatlara çok bilinçli bir şekilde uyarak tatbikatı başarıyla gerçekleştirdi. Öğrencilere yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde Kızılay’ın önemi de anlatıldı.
“ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
Bu tür etkinliklerin öğrencilerin geleceğe hazırlanmada çok olumlu etkisi olduğunu ifade eden Mithatpaşa Aile Merkezi Anasınıfı Öğretmeni Bahar Ayatay, “Çocuklar arasında ortak duygular oluşması amacıyla Sivil Savunma Günü’nü öğrencilerimizle çeşitli oyun ve etkinliklerle kutluyoruz. Amacımız, öğrencilerimizin ortak duygular geliştirmelerine imkan sağlayacak ortamlar oluşturmaktır. Bu yıl da tüm anasınıfı öğrencilerimizin katılımıyla itfaiye ve ilkyardım kostümleri kullanarak yaptığımız canlandırmalarla kutladık. Öğrencilerimiz, tatbikatlarını en güzel şekilde gerçekleştirdi. Öğrencilerimize daha küçük yaşlarda bu tür eğitimleri vererek, onların geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.
VELİLER, SAĞLANAN OLANAKLARDAN MEMNUN
Çocuklarının almış olduğu eğitimlerden memnun kalan veliler ise “Çocuklarımızı Şehitkamil Belediyemizin açmış olduğu anaokuluna getirerek, okul öncesi eğitime tabi tutuyoruz. Çocuklarımız burada almış oldukları eğitimlerle okul öncesi eğitime en iyi şekilde hazırlanıyor. Bugün de Sivil Savunma Günü etkinlikleri çerçevesinde çocuklarımız öğretmenleri nezaretinde itfaiye ve ilkyardım eğitimleri aldı. Doğal afetlerde yaşanan olayları da yapmış oldukları tatbikatlarda en iyi şekilde gerçekleştirdi. Hocalarımıza böylesine anlamlı bilgileri çocuklarımıza küçük yaşta aşıladıkları için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu