Manisa Haberleri

Danışman Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor

Haber 01.03.2016 10:07 Salı
Denizli’de görev yapacak stajyer öğretmenlere danışman öğretmenlerin verdiği iki günlük eğitim seminerleri devam ediyor.
Danışman öğretmenlerden ilk grubun eğitimleri Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda,2. grubun eğitimleri Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesinde, 3. Grubun eğitimleri Üçler İlkokulunda 4.grubun eğitimleri ise 19 Mayıs İlkokulu’nda devam ediyor.
Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesinde danışman öğretmenlere seslenen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “ Öğretmenler toplumun en saygın kimliğini taşıyan insanlardır. Bugün dünya ülkeleri nitelikli bir eğitim arayışı içindedirler. Gelişmiş ülkeler nitelikli eğitim yapabilmek için birbiriyle kıyaslama ve karşılaştırma yapmaktadırlar. Nitelikli eğitim nitelikli öğretmenden geçer. Halk arasında öğretmenlik peygamber mesleği olarak bilinir. Çünkü bu topraklar üzerindeki kimliğimizi ve benliğimizi gelecek nesillere aktaracak olan sizlersiniz. İlimize gelen 494 öğretmenin bilgilerinin üniversitelerden aldıklarını, dolu dolu geldiklerini biliyoruz. Ama sizlerden alacakları o kadar çok ilham var ki her şey siz danışman öğretmenlerin ellerinde. Bu 4 aylık süreçte stajyer öğretmenlerin kişisel gelişimlerini adım adım takip edeceğiz. Bu süreç bittiğinde öğretmenlerimizin ne kadar değişime uğradığını göreceğiz. İlimizde 550 danışman öğretmenimize görev vereceğiz. Şimdiden her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü demek sadece okul yapmak ya da masa,sıra almak, okulların donatımını sağlamak değildir. Bizim esas görevimiz bütün çocukları vatan sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, anne-baba sevgisiyle bu ülkeye yakışır bir şekilde yetiştirmektir’’dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından, danışman öğretmenlere eğitim formatörler tarafından seminerler verildi.