Manisa Haberleri

Hayvanseverler MOBESE İçin İmza Topladı

Haber 01.03.2016 12:27 Salı
Çanakkaleli hayvanseverler, son zamanlarda artan zehirleme olaylarına karşı Osnabruck Parkına MOBESE kamerası konulması için imza kampanyası başlattı.
Çanakkale Hayvanseverler Derneği Basın Sözcüsü Aytül Özçelik, yetkilerin daha duyarlı olmalarını istedi. Özçelik yaptığı açıklamada, "Osnabrück Parkı’nda, bulunduğumuz bu yerde Daisy isimli sahipli köpeğin zehirlenmesinden sonra yine katliamlar dur durak bilmedi. Daisy’den sonra sokak kedileri de aynı yerde zehirlendi. Aynı gün zehirli etlerden yiyen 9 sokak kedisi can vermiştir. Mevcut alan ve civarında her yıl zehirli yiyecek atılmak suretiyle hayvan katliamı tekrarlanmakta ancak tüm feryat figanlarımız cevapsız kalmaktadır" dedi.
Basın Sözcüsü Aytül Özçelik, yetkili makamlarda o alanı gören bir güvenlik sistemi talep ederek , “Bu alana bir MOBESE talep ediyoruz. Bunun için de semt halkımızdan imza topluyoruz. Hayvanların ölmesi demek, insanlığın ölmesi demektir. O zehirli etleri sadece hayvanlar temasta bulunmaya bilir. Nerden biliyorsunuz o zehirli etlere çocuklarımızın da park alanında temas etmediğini? Çocuklarımızda tehlike altında” diye konuştu.