Manisa Haberleri

İlik Nakli Bekleyen Eda 20 Gündür Uyutuluyor

Haber 01.03.2016 12:48 Salı
Lösemi teşhisi konulan 11 yaşındaki Eda Beşkardaş, 20 gündür yoğun bakım ünitesinde uyutuluyor.
Kırşehir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Eda’nın dedesi Ahmet Beşkardaş, Eda’nın 20 gündür uyutulduğunu, ancak tedavi sürecinin olumlu ilerlediğini söyledi.
3 aydan bu yana Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Bölümü Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören ve 20 gündür de uyutulan torununun iyileşmesi için tüm çabaları gösterdiklerini dile getiren Dede Beşkardaş, “20 gün önce babasının yanında olduğu bir gece ilaçların da etkisi ile kalbi duran ve tekrar hayata dönen kızım, şuan uyutulmakta. Doktorlar bize uyumasının ilaç etkisi ile olduğunu sağlık durumunda korkulacak bir şeyin olmadığını ve Eda’nın ilaçlarını hafifleterek uyandırmaya çalıştıklarını bildirdi. Bizim de Kırşehirliler gibi tek temennimiz Eda’ya ve aynı durumu paylaşanlara dua ederek sonucu beklemek. Türkiye genelinde Eda durumunda olanlar için duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederim." diye konuştu.
Bunun yanı sıra, Eda Beşkardaş için başlatılan ve Kırşehirli gazetecilerin de öncülük ettiği ilik nakli ve kan toplama kampanyası kapsamında, Kırşehir Valiliği Vakıfbank üzerinden hesap açarak aileye maddi destek sunulmasına katkı sağladı. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ak Parti Teşkilatı da kök hücre nakli için kampanyaya destek verdi.
Eda Beşkardaş, okuldan döndükten sonra karın ağrısı şikayeti ile Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmiş, lösemi teşhisi konularak Ankara’ya sevk edilmişti.