Manisa Haberleri

Sürekli Ağlayan Altı Aylık Nebahat Yardım Bekliyor

Haber 01.03.2016 14:26 Salı
Konya’nın Ereğli ilçesinde epilepsi hastası olduğu söylenen ve sürekli ağlayan 6 aylık bir bebek, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.
Ereğli ilçesinde 7 aylıkken dünyaya gelen ve şuan 6 aylık olan Nebahat Gülsoy, sürekli ağlıyor. Henüz 3 aylıkken ağlamaya başlayan Nebahat bebeğe, tedavi için götürüldüğü doktor tarafından epilepsi teşhisi konuldu. Maddi imkansızlık nedeniyle ilçe dışına gidemeyen aile, yardım bekliyor.
Nebahat bebeğin 3 aylık olduğunda rahatsızlığını fark ettiklerini söyleyen anne Cennet Gülsoy, “Bebeğim sürekli ağlıyor. Ağlarken kasılmalar var. Bebeğim belki beş aydır ellerini açamıyor. Bebeğimin bu rahatsızlığını üç aylık olduğunda fark ettik, bunun üzerine çocuğu Niğde’ye götürdük. Doktor bize ‘çocuğunuzun baş çevresi küçük’ dedi. Ben de çocuğumun 7 aylık olarak doğduğunu söyledim. Doktor kendisinin branşı olmadığı için bizi Konya’ya sevk etti. Konya’da ise bebeğime epilepsi hastalığı teşhisi konuldu” dedi.
Bebeğinin ağladığı zaman gözlerinin kaydığını belirten anne Cennet Gülsoy da, maddi durumları el vermediği için çocuklarını tedavi ettiremediklerini söyledi.
BİR TEK ONUN KUCAĞINDA SUSUYOR
Minik Nebahat’i ağlarken susturabilen tek kişi ise babasının zihinsel engelli olan amcası Memduh Gülsoy (54). Çiftçilikle uğraşan Memduh Gülsoy, ağlamaya başlayan Nebahat bebeği kucağına alarak onunla oyun oynuyor. Nebahat bebeğin, bir tek büyük amcasının söylediği ninnilerle ve yaptığı taklitle susması dikkat çekiyor. Aile kızlarını susturamayınca çözümü Memduh Gülsoy’u çağırmakta buluyor.
Ailenin durumu hakkında bilgi veren Ereğli Beyaz Melekler Onkoloji Hastalarına Destek Derneği Başkanı Zarif Gül Günay ise, aile için Kaymakamlığa başvurduklarını ve kaymakamlıktan az da olsa bir para çıktığını söyledi. Günay, bebeğin çok ağlamasının Memduh’u üzdüğünü belirterek "Biz yetkililerden gerekli desteğin yapılmasını ve minik bebeğimiz Nebahat’ın susmasını istiyoruz” diye konuştu.