Manisa Haberleri

Başkan Çamyar’dan Suriyeli Ailelere Ziyaret

Haber 01.03.2016 15:08 Salı
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Ünye’de yaşamlarını sürdüren Suriyeli aileleri ziyaret etti.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve yaşamlarını Ünye’de sürdüren Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti. Suriyeli aileler sohbet edip kendileri ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ailelerin isteklerini dinleyerek taleplerin yerine getirilmesi için Sosyal Yardım İşleri Müdürüne talimat verdi.
Ziyaretler sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Türk halkının fedakar, samimi ve yardımsever olduğunu anımsatarak, “Suriyeli Türkmen kardeşlerimiz için başta gıda ve giyecek malzemeleri olmak üzere genel ihtiyaçlarının karşılanması için yardım kampanyası başlatıp yardımları bizzat kendilerine ulaştırmıştık. Bizler ’Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Bugün, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve ilçemizde yaşamlarını sürdüren Suriyeli kardeşlerimizi evlerinde ziyaret ederek kendileri ile sohbet ettik. Ziyaretlerimizde ailelerimizin isteklerini dinleyerek taleplerin yerine getirilmesi için ilgili birimlerimize gerekli talimatları verdik. Bizler Suriye’den göç etmek zorunda kalan kardeşlerimizi mülteci olarak değil, misafirimiz olarak görüyor ve Ensar muhabbeti ile kucaklamaya çalışıyoruz” dedi.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın ziyaretinden ve ilgisinden son derece memnun olan Suriyeli aileler ise kendilerine sağlanan yardımlardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.