Manisa Haberleri

30 Metrelik Merdivene Sahip İtfaiye Aracını Test Ettiler

Haber 01.03.2016 15:13 Salı
Kastamonu’nun Hanönü ilçe Belediyesinin yurt dışından temin ettiği 30 metre yüksekliğinde merdivene sahip itfaiye aracı test edildi.
Hanhönü Belediye Başkanı Serkan Uçar yaptığı açıklamada, Almanya’da ikamet eden gurbetçi vatandaş Müslim Güney’in girişimleri sonucunda Hanönü Belediyesine kazandırılan 30 metre yüksekliğe ulaşan merdivenli ve son sistem donanımlı itfaiye aracının Hanönü ilçesine getirildiğini söyledi. Uçar, "Bu itfaiye aracı 33 bin Euro’ya mal oldu. Yere sıfır olarak inip kalkabilme özelliği yanında katlanabilir sepete sahip çok fonksiyonlu bir itfaiye aracı olma özelliği taşıyor. Gurbetçi hemşerimiz Müslim Güney aracın nasıl kullanılacağını itfaiye erlerine tatbikatını yaparak gösterdi ve eğitimini verdi" dedi.
Uçar, "İtfaiye teşkilatımız diğer birimlerden daha farklı bir özelliğe sahiptir. Yangın ya da kaza mahalline en seri şekilde ulaşmak durumundadır ve yaptığı faaliyet can ve mal güvenliği ile doğrudan ilgilidir. İtfaiye teşkilatımızı günün ihtiyaçlarına ve gelişen teknolojiye göre güçlendirip modernize ediyoruz. Yeni aldığımız bu araç ta itfaiye teşkilatımızın gücüne güç katmıştır. Halkımıza hayırlı olsun" diye kaydetti.