Manisa Haberleri

Edirne Belediyesi İş Sağlığı Ve Güvenliği Birimi Eğitim Faaliyetlerine Başladı

Haber 01.03.2016 15:24 Salı
Edirne Belediyesi’nde iş güvenliği faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan İş Sağlığı ve Güvenlik Birimi eğitim faaliyetlerine başladı.
Edirne Belediye Meclisi’nin Ekim ayında aldığı kararla kurulan ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla 29 Şubat 2016 tarihinde eğitim faaliyetlerine başlayan birime İşyeri Hekimi olarak Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak Makine Mühendisi Ünal Kant, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak Endüstri Mühendisi Özgür Cengiz atanırken, İşyeri Hemşiresi olarak Ayten Sünetçiler ve İnci Özer yetkilendirildi.
Edirne Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenlik Birimi eğitim çalışmalarına Edirne Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü’yle başladı. İçme Suyu Arıtma Tesisi, Buçuktepe Terfi İstasyonu ve Paşaçayırı Su Kuyularında çalışan personel ile Su Kanalizasyon Müdürü Sadi Kirezci ve diğer yöneticilerin yer aldığı eğitimde personel iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgilendirildi.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Ünal Kant ve Endüstri Mühendisi Özgür Cengiz tarafından verilen eğitimde, klorun teknik özellikleri, alınacak tedbirler, tesisatın bakımı ve acil durumlarda yapılması gerekenler anlatıldı. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim faaliyetlerine devam edileceği bildirildi.