Manisa Haberleri

Matso Turizm Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor

Haber 01.03.2016 16:30 Salı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ilçenin tanıtımına katkı sağlamak için yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda stant açmaya devam ediyor.
MATSO Prag Holiday World 2016 Turizm Fuarı’nın ardından 25-28 Şubat tarihleri arasında Bükreş Romexpo’da düzenlenen Romanya’nın en büyük turizm fuarına da katıldı. MATSO’nun Manavgat-Side destinasyonunu tanıttığı stant 3 gün boyunca yoğun ilgi gördü. Fuar boyunca MATSO personeli tarafından fuarda ilçenin tanıtımına yönelik ziyaretçilere Manavgat’ı tanıtan neşeli haritalar, tanıtım kitapçıkları, broşür ve tanıtım CD’leri dağıtıldı.
Fuara MATSO’nun yanı sıra Türkiye’den turizm fuarına Türkiye’den yaklaşık 400 turizm işletmecisi katıldı.
ROMANYA’DAN GELEN TURİST SAYISI HER YIL ARTIŞ GÖSTERİYOR
Romanya’nın 20 milyonun üstünde bir nüfus ve Avrupa Birliği ülkeleri içinde 7. büyük ölçümü ile genç bir nüfusa sahip olduğunu kaydeden Ergen, Romanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında her yıl belirli oranlarda artış yaşandığını belirtti. Ergen, “Romanya’da fuar boyunca standımız yoğun ilgi gördü. MATSO’nun Manavgat-Side destinasyonu standını Romanya Kültür ve Tanıtma Müşaviri Cemal Tekkanat’ın yanı sıra çok sayıda turizm profesyoneli ve tatilci ziyaret etti. Son yıllarda olduğu gibi Romanya’dan bu yılda ülkemize ve bölgemize gelen turist sayısında artış bekliyoruz” diye konuştu.
TURİZMDE PAZARI ÇEŞİTLENDİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ
Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle Rus turistlerden boşalacak pazardaki eksikliği, pazarı çeşitlendirerek aşmayı planladıklarını belirten MATSO yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ergen, Manavgat-Side destinasyonunu farklı pazarlarda tanıtarak, iç pazara ve Avrupa pazarına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. 2016 yılında ilçe turizmine katkı sağlamak amacıyla 10 fuar organizasyonu planladıklarını kaydeden Ergen, 6 turizm fuarı gerçekleştirdiklerini geriye kalan 4 fuara ise Mart ve Nisan aylarında katılarak ilçe tanıtımını gerçekleştireceklerini ifade etti.
Ergen, fuar ve tanıtım çalışmalarına 03 - 06 Mart tarihleri arasında Macaristan/Budapeşte UTAZAS Turizm fuarı ile devam edeceklerini ifade etti.