Manisa Haberleri

Muhasebecilerden Vali Nayir’e Ziyaret

Haber 01.03.2016 17:14 Salı
Bilecik Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (SMMMO) Başkanı Süleyman Kıral ve muhasebeciler, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.
Bilecik SMMMO Başkanı Süleyman Kıral ve beraberindekiler, "1 Mart Muhasebeciler Günü" dolayısıyla Bilecik Valisi Nayir’i makamında ziyaret etti. Vali Nayir, kabulünde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Muhasebeciler Günü’nü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. SMMMO’nun devlet ile mükellefler arasında aracı pozisyonunda bulunduğunu anımsatan Vali Nayir, "Görevinizin bir tarafında mükellefler diğer yanında devlet var. Her şeyden önce gerçeğin, doğrunun yansıtılmasına çalışıyorsunuz. Bu hafta kutlamalarıyla mensuplarınız arasında meslek etiğinin yerleşmesine yardımcı oluyorsunuz. Aynı zamanda, toplumun yürüttüğünüz hizmetler hakkında bilgilenmesini sağlıyorsunuz. Mali müşavirlik ve muhasebecilik mesleğini yapabilmek için zorlu bir sınav ve staj sürecinin tamamlanması gerektiğini biliyoruz. Bu önemli görev aynı zamanda sizlere büyük sorumluluk yüklüyor" dedi.
Bilecik SMMMO Başkanı Süleyman Kıral ise, odanın kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalıştığını belirterek, gerek stajyerlerin ve meslek mensupların eğitimi noktasında, gerekse mesleğin uygulanmasına yönelik üzerilerine düşen sorunların çözümü konusunda özveride bulunduklarını söyledi.
Öte yandan, Bilecik SMMMO Başkanı Süleyman Kıral, ziyaret sonunda Vali Nayir’e çiçek taktim etti.