Manisa Haberleri

Çerkezköy Kaymakamı Kubilay’dan Hemşehri Derneklerine Ziyaret

Haber 01.03.2016 17:12 Salı
Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Kaymakamı Metin Kubilay, dernek ziyaretlerini sürdürüyor. Kubilay bu kez, Samsunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği ile Çerkezköy Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
Kaymakam Kubilay, ilk ziyaretini Samsunlular Derneğinden başladı. Kubilay’ı Dernek Başkanı Enver Bayram ve dernek üyeleri karşıladı. Samsunlular Derneği tarafından açılan Yaşar Doğu Gençlik ve Spor Kulübünü de ziyaret eden Kaymakam Kubilay, ardından Çerkezköy Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine geçti ve Dernek Başkanı Nurettin Akın ve dernek üyeleriyle sohbet etti.
"DERNEKLERİMİZ BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Gelenek ve göreneklerin sonraki nesillere aktarılmasında derneklerin önemli bir rolü olduğunu belirten Kaymakam Kubilay, "Derneklerimiz bizim zenginliğimizdir. Vatandaşlarımız hemşehri dernekleri çatısı altında bir araya gelerek memleketleri ile bağlarını koparmadan, birbirleri ile iletişim içinde olma olanaklarına sahip oluyorlar. Acı ve mutlu günlerinde ’acıları paylaşalım azalsın, mutlulukları paylaşalım çoğalsın’ ilkesi doğrultusunda hareket ederek birbirlerine destek oluyorlar. Bizler de ortak paydamız olan Çerkezköy’ümüzü daha ileriye götürmek için derneklerimizle iletişim halinde olmaya gayret ediyoruz. Tüm hemşehri derneklerini önemsiyor ve destek olmaya çalışıyoruz” dedi.