Manisa Haberleri

Küçükşabanoğlu, TKDK Ve KOSGEB’i Ziyaret Etti

Haber 01.03.2016 16:27 Salı
Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve KOSGEB’i ziyaret etti. Kastamonu’daki görevine yeni başlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Küçükşabanoğlu, kurumun çalışmaları hakkında bilgi alarak hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu ve çiftçiliğin yaygın olduğu Kastamonu için TKDK’nın önemli bir kurum olduğuna değindi.
Ziyarette Kastamonu’da 35 milyon TL’nin üzerinde bir hibe dağıttıklarını belirten TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, kapılarının her türlü yatırımcıya açık olduğunu dile getirdi. Küçükşabanoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyaretten de memnuniyet duyduğunu söyleyen Kuyulu, Kastamonu’daki tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle her zaman fikir alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.
Daha sonra Küçükşabanoğlu, KOSGEB Kastamonu Şube Başkanı Nevzat Erol’u da ziyaret etti. KOSGEB’in çalışmaları hakkında bilgiler alan Küçükşabanoğlu, dernek olarak KOSGEB’ten girişimcilik kursu konusunda yardım alabileceklerini ve yeni iş kurmak isteyenler için KOSGEB’in sağladığı hibe ve kredilerin büyük destek olduğunu kaydetti.