Manisa Haberleri

7 Bin Aileye 7 Bin Ton Kömür Yardımı

Haber 02.03.2016 08:33 Çarşamba
Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından maddi durumu iyi olmayan 7 bin aileye 7 bin ton kömür yardımı yapılmaya başlandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile 2003 yılında başlatılan ve işbirliğiyle yürütülen ‘Yoksul ailelere asgari 500 kilogram bedelsiz kömür’ yardımı sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Güroymak kent merkezinde 7 bin ton kömür fakir ailelere dağıtılmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) gönderildi. Gelen kömürler boş bir alana bırakıldı. Vakıf görevlileri ve mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere, 1 ton kömür araçlarla evlerine kadar götürülerek kapıda teslim ediliyor.
Bağlar Mahallesi Muhtarı Kamuran Özer, her yıl olduğu gibi bu yıl da SYDV Başkanlığı tarafından 7 bin yoksul aileye dağıtılmak üzere toplam 7 bin ton kömürün dağıtıldığını söyledi. Güroymak merkezde 7 bin yoksul ailenin her birine 1 ton kömür yardımı yapıldığını belirten Özer, “Kömür yardımında daha önceleri yaşanan aşırı izdihamların önüne geçilmesi için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ailelerin sıkıntı çekmemeleri için adrese teslim yapılıyor. Dağıtımda yükleme, taşıma ve boşaltma işleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri tarafından yapılıyor. Kömür dağıtımında bizzat emeği geçen Güroymak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Uğur Ertürk’e ve personellerine teşekkür ederim” dedi.