Manisa Haberleri

(Özel Haber) Minikler Dedektif Oldu

Haber 02.03.2016 08:40 Çarşamba
Balıkesir’de ilkokul 2. sınıf öğrencileri, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından trafik eğitimi gördü. Yolun karşısına geçme kurallarından, emniyet kemerinin önemine kadar bir çok konuda oyunla iç içe faydalı bilgiler öğrenen minikler, eğitimin sonunda kendilerini trafik dedektifi yapan kimliklerine kavuştu.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Yardımlaşma Derneği’nin katkıları ve Opet’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütülen ’Trafik Dedektifleri’ projesi Balıkesir’de sürüyor. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis Ahmet Kahraman, ilk olarak çocuklara karşıdan karşıya nasıl geçmeleri gerektiğini anlattı. Ardından oyunla beraber emniyet kemerinin önemini aktaran Polis Kahraman, son olarak öğrencilerin servise nereden ve nasıl binmesi gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi. Karşıdan karşıya geçme kurallarını anlatırken, trafik ikaz lambalarını temsil eden sarı, kırmızı ve yeşil renkli balonlar kullanan Polis Ahmet Kahraman ile minikler hem kuralları öğrendi hemde eğlenceli vakit geçirdi.
Uygulamalı eğitimin sonunda miniklere trafik dedektifi olduklarını anlatan ve üzerilerinde isim ve soy isimlerinin yazdığı kimlikler dağıtıldı.