Manisa Haberleri

Ordu’dan 2 Tır Yola Çıktı

Haber 02.03.2016 10:20 Çarşamba
Ordu Valiliği tarafından Bayır Bucak Türkmenleri ve Suriyeli aileler için toplanan kıyafet ve gıda malzemeleri Hatay’ın Yayladağı ilçesine gönderildi.
Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca başlatılan kampanya doğrultusunda toplanan 2 TIR yardım malzemesi, Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Hatay’a doğru yola çıktı. Vali Vekili Ahmed Akın Varıcıer, yardım TIR’larının yola çıktığı Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her zaman dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardım etme gayreti içinde olduğunu belirtti. Ordu’nun ihtiyaç sahibi kişilere yardım etme konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini belirten Varıcıer, "İnşallah bugün iki TIR’ımız Yayladağ üzerinden Türkmen kardeşlerimize yardım götürecek. Bu yardımlar içerisinde gıda maddeleri, giyim eşyaları, bebek mamaları, hasta ve çocuk bezleri var. İlimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı dışında iş adamlarımız ve diğer kurumlarımız da katkı sağladı. Kurumlarımıza, iş adamlarımıza ve bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
Varıcıer, sadece Ordu’dan değil, Türkiye’nin dört bir köşesinden ve yurt dışından yardımların yapıldığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Amacımız insanlarımızın tarih ve geleneksel bağları olan kardeşlerimizle bütünleşmelerini sağlamak. Bunların maddi bir değeri yok. Önemli olan dünyaya bir insanlık mesajı verebilmektir. Halkımızın fedakarlığını, duyarlılığını bir kere daha gösterebilmektir. Türk insanının elinin, dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum millete ya da afete maruz kalmış bir topluma anında ulaşabildiğini zaten çok yakın zamanlarda da gördük. Büyük devlet olmak bu demek. Eğer siz kendinizin, kendi halkınızın ihtiyacı olan bir maddeyi veya değeri, ihtiyaçlı başka insanlara verebiliyorsanız, paylaşabiliyorsanız bundan daha büyük bir zenginlik ve mutluluk olamaz."
Bu arada iki TIR’dan birinde tamamen çocuk maması, hasta ve çocuk bezleri ile battaniye olduğu, her iki TIR’daki malzemenin piyasa değerinin 600 bin TL olduğu belirtildi.