Manisa Haberleri

Elite World Van Oteli Genel Müdürlüğü’ne Sargındağ Getirildi

Haber 02.03.2016 13:03 Çarşamba
Van’da, 2012 yılında hizmete açılan ve kentin ekonomisine büyük katkı sunan Elite World Van Otel Genel Müdürlüğü’ne Ebru Sargındağ getirildi.
Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan Van’ın beş yıldızlı oteli Elite World Van Otel Genel Müdürlüğü’ne Ebru Sargındağ getirildi. Genel Müdür Gürkan Akbay’ın Elite World İstanbul Oteli’ne atanması nedeniyle yerine getirilen Ebru Sargındağ, basınla bir araya geldi. Otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Gürkan Akbay, daha önce görev yaptığı bütün illerde çalıştığı otelin tanıtımını yaptığını, ancak Van’da otelden ziyade kentin tanıtımını yapmaya çalıştığını söyledi. İnsanların hep kendilerine ‘Van’da terör var mı? Van’da korku var mı? Van’da yaşanılıyor mu?’ Sorularını sorduğunu ifade eden Akbay, “İstanbul Bağdat Caddesi’nde bir kızın yaşadığı olayları herkes gördü. Burada çok şükür insanlar çok rahat bir şekilde sokaklarda gezebiliyor. Terör her yerde terör. Ankara’nın, İstanbul’un göbeğinde terör yaşandı. Yani bu terörün Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’ya etiketlendirilmesi, yapıştırılması sadece bir talihsizlik ve bu yapıştırmadan dolayı da insanların Doğu Anadolu’yu tercih etmemesi ikinci talihsizlik. Yani Ankara ve İstanbul’da çok güvenli geziyorsun terör yok; Van’da terör var, yolda gezemiyorsun. Ben çok şükür sabaha karşı saat 04.00’te de bu yollarda yürüdüm, öğleden sonra saat 46.00’da da bu yollarda yürüdüm ve yürümeye de devam edeceksiniz. Asayiş olaylarında Van, Türkiye sonuncusu. Van’da terör sorunu yok, ülkenin terör sorunu var” dedi.
Elite World Otel’in Van’ın incisi olduğunu vurgulayan Elite World Van Otel Genel Müdürü Ebru Sargındağ ise, “Elite World Van Otel, bugüne kadar hem sektöre hem de Van ilimize katkıları büyük olmuş bir tesis. Turizm sektöründe, bir tesisin ekonomik olarak etkilediği onlarca sektör var. Elite World Van Otel ayrıca Van’a taşıdığı ulusal ve uluslararası organizasyonlarla da kentin ekonomisine destek olmaktadır” ifadelerini kullandı.
Son iki yıldır meydana gelen üzücü olaylar ve belirsizlik dönemleri nedeniyle Van’a gelen ziyaretçi sayısında ciddi azalmalar olduğunun altını çizen Sargındağ, “Bu durum her esnafı olduğu gibi, turizm işletmecilerini de doğrudan ve olumsuz yönde etkilemiştir. Van; kültürel mirası, yeraltı ve yer üstü kaynakları, Van Gölü ve Ortadoğu pazarına yakınlığından dolayı ülke ekonomisi açısından da stratejik bir yere sahiptir. Van turizm sektörü ve bizlerin de ortak beklentisi; barış, huzur içinde yaşayarak, yakın geçmişte yaşadığımız sıkıntılı dönemi geride bırakmaktır. Van’da barış içerisinde, sektörümüzün tekrar canlanmasını, ekonomik açıdan da daha rahat bir ortamın oluşması en öncelikli beklentimizdir” diye konuştu.