Manisa Haberleri

Vuslat Meydanı İçin Geri Sayım Başladı

Haber 02.03.2016 12:50 Çarşamba
Mersin’in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Şevket Can, kente modern bir meydan kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Duatepe Mahallesi’nde Kleopatra Kapısı yanında bulunan alanı inceleyen Belediye Başkanı Şevket Can, önümüzdeki günlerde yıkım çalışmalarının başlanacağını belirtti. Duatepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Vuslat Açık ve Kapalı Düğün Salonunun bulunduğu yere bir meydan düzenlemesi yaparak trafik akışının daha rahat sağlamak, sosyal hareketliliği ise şehir merkezinde yaygınlaştırmak amacıyla meydan projesin hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Can, “Tarsus modern bir meydana kavuşacak” dedi.
Vuslat düğün salonunun olduğu bölgeyi hem yazlık hem de kışlık düğün salonunun önümüzdeki haftadan itibaren yıkımına başlayacaklarını belirten Can, şöyle devam etti:
"Mevcutta burada bir halı saha, iki tane de düğün salonu bulunmakta. Niyetimiz burayı Tarsusumuza, hemşerilerimize yönelik bir meydan olarak düzenlemeyi düşünüyoruz. Projemiz yaklaşık keşif aşamasında inşallah Nisan ayı içerisinde de buranın meydan projesinin ihalesini yapıp, bir an önce Mayıs ayı içerisinde de inşaatına başlayacağız. Buranın yıkım işini 27 Mart’a bitirmeyi düşünüyoruz. Niyetimiz, mevcut Kleopatra Kapımız tarihi bir kapıdır, gelen turistlerimizi Kleopatra kapısıyla birlikte bu meydanda karşılamayı ve turistlerimiz burada otobüslerden insinler, çaylarını içsinler, rehber tarafından şehirde gezilecek yerleri ön bilgi olarak anlatılsın, anlatıldıktan sonra da buradan yaya olarak gerekirse Gözlükule, gerekirse St. Paul Kuyusu oradan Kırkkaşık Bedesteni, Bilal-i Habeşi, Hz. Daniyal Peygamberin kabri ziyareti ve oradan da St. Paul Kuyusunun olduğu yerden de otobüse binsinler. Yani bu meydanın şehrimiz için büyük bir önemi olacak. Çünkü turistlerimizin ilk başlangıç yeri burası olacak. Araçlarından, otobüslerinden inip burada biraz dinlenecek, dinlendikten sonra yaya olarak vatandaşlarımızla esnaflarımızla alışveriş yaparak şehrimizi gezmiş olacaklar” şeklinde konuştu.