Manisa Haberleri

Başkan Tollu, Mahalle Toplantılarında Sorunları Dinliyor

Haber 02.03.2016 13:33 Çarşamba
Mersin’in Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, mahallelerde düzenlediği toplantılarda vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinliyor.
Erdemli Belediyesi, hizmet götürdüğü mahallelerde ‘belediye-vatandaş buluşması’ toplantıları düzenliyor. 2016 yılının ilk buluşması Tömük Mahallesi’nde gerçekleştirilirken, Başkan Tollu, belediye meclis üyeleri ve müdürleriyle birlikte vatandaşlarla bir araya geldi. Bu toplantıları yapmaktaki amaçlarının, yapılan hizmetleri vatandaşın nasıl değerlendirdiğini ölçmek ve ‘daha fazla neler yapabiliriz’ sorusuna cevap aramak olduğunu belirten Tollu, “Mahallenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını en iyi bilen burada yaşayan sizlersiniz. Siz sorunları ortaya koyacaksınız, biz de çözeceğiz. Biz vatandaşa hizmet etmek için varız” dedi.
Amaçlarının her bölgesiyle daha gelişmiş bir Erdemli olduğunu ifade eden Tollu, vatandaşlara Tömük Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri ve yapmayı planladıkları hizmetleri anlattı. Mahalle sakinlerinden, belediyeden bekledikleri hizmetleri kendilerine iletmelerini isteyen Tollu, “Altyapı hizmetlerinin tamamlanmasıyla birlikte Tömük’te sıcak asfalt ve parke hizmeti atağına başlayacağız. Allah’ın izniyle Tömük’ü nakış nakış işleyeceğiz. Bizlere güvenen ve inanan vatandaşlarımızı asla mahcup etmeyeceğiz. Bunun için gerekli araç, gereç, ekipman ve personel belediyemiz bünyesinde mevcut, bu konuda hiçbir sıkıntımız yok. Sizlere verdiğimiz sözleri eksiksiz olarak yerine getireceğiz. Bundan asla şüpheniz olmasın” diye konuştu.
Belediye meclis üyeleri ve bürokratlarıyla birlikte vatandaşın emrinde olduklarını vurgulayan Tollu, şunları söyledi: “Sizler emredeceksiniz bizler de sizlerin emrini Allah’ın izniyle 7/24 yerine getireceğiz” ifadesini kullandı.
Vatandaşların istek ve şikayetlerinin not alındığı toplantıda, Tömük Mahallesi için kapalı pazaryeri, düğün salonu ve merkezi meydan düzenlemesi sözü verildi.