Manisa Haberleri

Eyüp Belediyesi’nden Ücretsiz KPSS Kursu

Haber 02.03.2016 13:47 Çarşamba
Eğitime desteği ve bu konudaki önemli çalışmalarıyla dikkat çeken Eyüp Belediyesi, Eyüp Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte KPSS’ye hazırlanan Eyüplüler için ücretsiz kurs düzenliyor.
Eyüp Belediyesi Eyüp Halk Eğitim Merkezi ile birlikte ilçede KPSS için hazırlık yapan vatandaşlara ücretsiz kurs hizmeti veriyor. Eyüp’te ikamet edenlerin 15 Mart 2016 tarihine kadar kayıt yaptırabileceği kurslarda, vatandaşların KPSS’ye daha iyi hazırlanabilmeleri amaçlanıyor. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yapılacak kursun saatleri de vatandaşların taleplerine göre belirlenecek. Özellikle çalışan vatandaşların iş çıkış saatlerinde bu kurslardan faydalanabilmeleri için de düzenlemeler yapılacak.
Devlet kurumlarında istihdam edilecek vatandaşların girdiği KPSS sınavı için ücretsiz kurs hizmeti vereceklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Çocuklarımız ve gençlerimiz için çok sayıda faaliyet ve eğitim gerçekleştiriyoruz. Sosyal yaşam ve kültürel etkinliklerimiz de büyük ilgi görüyor. Ancak böyle bir eksikliği hissettik ve gelen talepler üzerine de Eyüp Halk Eğitim Merkezi’mizle birlikte KPSS kursunu planladık. Böylece vatandaşlarımız hiçbir ücret ödemeden KPSS’ye hazırlanarak gelecekleri için büyük önem taşıyan bu sınava hazırlanmış olacaklar" dedi.
Eyüp Belediyesi’nin Ücretsiz KPSS Kursu’na kayıt yaptırmak ve bilgi almak isteyen Eyüplüler, Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü İş ve Kariyer Birimine ulaşıp kayıt işlemlerini yaptırabilecek.