Manisa Haberleri

Öğrenciler Kendi Harçlıkları İle Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Gönderdi

Haber 02.03.2016 14:20 Çarşamba
Kayseri’de Besime Özderici Ortaokulu öğrencileri, başlatılan yardım kampanyasına, kendi harçlıkları ile katkıda bulundu.
Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına Besime Özderici Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin tamamı katkıda bulundu. Toplanan yardımlar, okulun bahçesinde düzenlenen tören ile İHH temsilcilerine teslim edildi.
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Ortaokulu öğrencilerimizin hazırlamış olduğu, gönülleriyle, o güzel elleriyle hazırlamış olduğu bir yardım kampanyasında bir aradayız. Burada çocuklarımızın bizzat kendi harçlıklarıyla, kimseden, hiçbir kurumdan yardım almadan, kendi harçlıklarıyla, kendi gönülleriyle hazırlamış oldukları bir yardım. Bu bizim yetiştirdiğimiz neslin, kendi tarihine kendi insanlarına nasıl sahip çıktığının da bir göstergesidir. Eğitim camiası olarak doğru yaptığımız bir süreci yönettiğimizi görüyoruz” dedi.
Okul Müdürü Fevzi Ceylan ise, “Suriye’de yaşayan Bayırbucak Türkmenleri için tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin katkısıyla bir yardım kampanyası başlattık. 70 adet gıda, 40 adet giyecek kolisi hazırlandı” diye konuştu.