Manisa Haberleri

Ayvalık Belediyesi’nin Diktiği Çınarlar Küçükköy’ün Geleceği Olacak

Haber 02.03.2016 14:50 Çarşamba
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi öncülüğünde, Mecit Ataklı İlkokulu öğrencileri Küçükköy girişinde fidan dikti.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü Küçükköy girişinde 150’ye yakın 8-10 yaşında çınar fidanı ve 80 adet zakkum dikti.
Ayvalık Belediyesi İlçe milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Necmi Komili İlkokulu öğrencileri Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’le birlikte ağaçlandırma seferberliğine katıldılar.
Ağaç dikimi sırasında muhabirimize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediyesi’nin yılsonuna kadar 10 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediğini kaydetti.
Başkan Gençer yaptığı açıklamada, “Bugün Küçükköy’ün girişine öğrencilerimizle beraber çınar fidanı dikiyoruz. Burası çınarlarla fidanlar büyüdüğü zaman yürüyüş yolu olarak çok hoş bir hale gelecek. Bundan sonra Ayvalık’ta ağaçlandırma çalışmaları hızla devam edecek. 8 Mart’ta bin 600 fidan daha dikeceğiz. Daha sonra Sarımsaklı, Altınova içinde ve Cunda yolunda ağaçlandırma çalışması yaparak değişik türde fidanlar dikeceğiz. Doğaya uygun, Ege’ye uygun, iklimimize uygun fidanları insanların yaşam alanlarında, yürüdükleri, gezindikleri bölgelerde yeşili arttırmak için toprakla buluşturacağız bu yılki hedefimiz en az 10 bin fidanın dikimini sağlamak” dedi.
Ağacın yaşamın bir parçası olduğunu ifade eden başkan Gençer, ağacın havanın temizleyicisi, insanın ruhunu dinlendiricisi ve aynı zamanda estetik olduğunu söyleyerek bu projeye destek veren Ayvalık Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.
Daha sonra fidan dikimine katılan Necmi Komili Okulu öğrencilerine Ayvalık Belediyesi çeşitli ikramlarda bulunurken, minik öğrenciler de ağaçların insanoğlu için yaşamsal bir kaynak olduğunu ve ağaçların mutlaka gelecek nesiller için korunması gerektiğini vurgulaması etkinliğe adeta damgasını vurdu.