Manisa Haberleri

Bilecik Belediyesi Spor Merkezi’nin Hizmetleri

Haber 02.03.2016 17:12 Çarşamba
Bilecikli kadınların hizmetine sunulan Bilecik Belediyesi Spor Merkezi, yeni eğitmenler ve yeni spor aletleri ile çalışmalarına devam ediyor.
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Spor Merkezi’nde kadın mahalle sakinleri, vakitlerini güzel ve verimli geçirmeye devam ederken, salonda hafta içi her gün stepaerobik, pilates seansları, zumba ve fitness gibi sportif aktiviteler yapıyor. Kadın mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi gösterilen merkezde, pazartesi, salı ve perşembe günleri 9 seans, çarşamba günü 5 seans, cuma günü ise 7 seans şeklinde hizmet veriliyor.
“BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIK HİZMETİ DEVAM EDİYOR”
2 eğitmen eşliğinde sportif faaliyetler gerçekleştirilen spor merkezinde mahalle sakinleri ayrıca beslenme ve diyet konularında da uzman diyetisyenlerden bilgiler almaya devam ediyor. Bilecik Belediyesi Bayan Spor Merkezi’nde diyet ve sağlıklı beslenme konularında eğitimler veren Diyetisyen Hacer Kayaalp, "Öncelikle Bilecik’teki hanımefendilere bu hizmeti verdiği için Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya teşekkür etmek istiyorum. Yani bütün Bilecik halkı olarak çok memnunuz bu hizmetten. Diyetisyen olarak benim burada görevim, spor yapan bayanlarımızın diyet ve sağlık konularında bilgi vermek onlarla gerek bireysel anlamda gerek grup anlamında bilgilendirmektir. Yani burada bu iki noktayı birlikte ele alarak gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimiz bireysel anlamda da oluyor. Her çarşamba günü gelip sabah, öğlen ve akşam gruplarına beslenme eğitim seminerleri düzenliyoruz. Bu şekilde halkımızı bilinçlendiriyor ve sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz" dedi.
"BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELİM YAĞCI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Bilecik Belediyesi Bayan Spor Merkezi Eğitmeni Didem Ayrancı ise, Bilecik Belediyesi tarafından kadınlara yönelik güzel bir hizmetin verildiğine dikkat çekti. Ayrancı, şöyle konuştu:
"Salonumuz açıldığından bu yana büyük bir ilgi görüyor ve insanlarımız tarafından büyük bir rağbet görüyor. Bizler, Bilecik Belediyesi Spor Merkezi’nde spor ve eğlenceyi birlikte götürüyoruz. Sadece bayanların girdiği ve rahatça hareket ettikleri bir ortam burası. Haftanın her günü buradayız. Pazartesi, salı ve çarşamba ile perşembe ve cuma günleri diye 2 grup halinde çalışıyoruz. Sabah 08:30’dan akşam 20:00’ye kadar açığız. Spor aletlerimiz ihtiyaçlara göre yenilenmekte ve yenileri eklenmekte. Katılımcılarımız son derece mutlu ve sağlıklı."