Manisa Haberleri

Erzincan’da Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Haber 02.03.2016 18:52 Çarşamba
Erzincan’da olası doğal afetlere karşı okullarda tatbikatlar devam ediyor. Fevzi Efendi İlkokulunda, minik öğrencilere yönelik deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.
Erzincan İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından gerçekleştirilen tatbikat okul öğretmenleri eşliğinde minik öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilere deprem esnasın da ilk olarak bulundukları sınıflarda sonra ise okul koridoru ve okuldan ayrılma teknikleri öğretildi. Yapılan tatbikatta öğretmenler eşliğinde düzenli bir şekilde öğrenciler okuldan çıkarılarak okul bahçesine indirildi. Ardından AFAD ekipleri, okulda mahsur kalan öğrencileri, ikinci kattan halat ile indirdi. Yapılan tatbikatın ardından öğrencilere kumbara dağıtıldı.
Gerçekleştirilen tatbikatı izleyen Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk yaptığı konuşmada; “Gelecek kuşakların deprem konusunda bilinçlenmesi, hem de ilimizde yaşayan vatandaşlarımız için bu konuda farkındalığın arttırılması için bu çalışmayı yapıyoruz. Gördüğünüz gibi burası bir ilkokul. Burada bu eğitimi alan çocuklarımızın uzun yıllar bu eğitimi unutmayacaklarına inanıyoruz” dedi.