Manisa Haberleri

Mavi Kartaneleri Okuyor

Haber 03.03.2016 09:12 Perşembe
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Mavi Kartaneleri Projesi kapsamında Gazi ve Şair Nefi Ortaokulları öğrencilerinin katılımı ile İl Halk Kütüphanesinde kitap okuma etkinliği yarışması düzenlendi.
Gazi ortaokulundan 35 öğrencinin katılımı ile 15 Eylül 2015 tarihinde başlayan ve 2016 Mart ayına kadar 36 saat 20 hafta boyunca kitap okuma faaliyeti gerçekleştirerek etkinlik sonunda yarışma düzenlendi.
Yarışma ile öğrencilere kitap okuma alışkınlığının kazandırılması, zamanlarını iyi değerlendirme, okuduğunu anlama ve ifade etme, toplum karşısında heyecanı yenme ve öz güvenini artırma gibi becerileri elde etmelerinin yanı sıra donanımlı ve sağlam karakterli bir fert olabilmek için devamlı okumak ve okumayı bir alışkanlık haline getirmeleri amaçlanıyor.
Proje Faaliyetine 15 öğrenci yarışmaya katılırken, Yarışmaya katılan öğrenciler kendi seçtikleri kitapları yarışma komisyonu üyeleri karşısında anlatmışlar ve her bir öğrenciye 10 üzerinden puan verilerek komisyon tarafından değerlendirildi.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, yarışma sonucu komisyon tarafından birinci seçilen Seymen İnan’a mp3, ikinci seçilen Ahmet Şen’e eşofman takımı ve üçüncü seçilen Gülşen Elif Zengin’e yelek hediye edildi.