Manisa Haberleri

Sancaktepe’de 53 Tapu, Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Haber 03.03.2016 09:31 Perşembe
Tapu dağıtım töreninde 53 tapuyu hak sahiplerine teslim eden Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sancaktepe imar yönüyle hem mülkiyet yönüyle İstanbul’un en sorunsuz ilçelerinden birisi” dedi.
Sancaktepe’de Milli Emlak’tan kalan 53 tapu, hak sahiplerine teslim edildi. Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları ile tapu sahipleri katıldı. Tapu almaya hak kazanan vatandaşlara tapuları Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, başkan yardımcıları ile meclis üyeleri tarafından takdim edildi.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem yaptığı konuşmada, “Bugün Milli Emlak tapularından kalan 53 tapuyu yine hak sahiplerine ulaştırmış olduk. Bugün buraya iştirak eden komşularımız büyük bir mutlulukla evlerine dönüyorlar. Emlak ile ilgili olan 2B Milli Emlak, diğer taraftan belediyemizin üzerinde var olan parsellerin satışını ve devirlerine devam ediyoruz. Sancaktepe’de küçük bir rakamla artık mülkiyet problemi kaldı. İnşallah önümüzdeki aylar içerisinde Milli Emlak’ta parseli olup da üzerinde ikamet eden komşularımızın tabularını devredeceğiz” dedi.
“TAPULAR EN KISA ZAMANDA HAK SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK”
Sancaktepe’nin hem imar yönüyle hem mülkiyet yönüyle İstanbul’un en sorunsuz ilçelerinden birisi olduğunun altını çizen Başkan Erdem, “Onun içinde diyoruz ki en son kalan tapuları da en kısa zamanda hak sahiplerine ulaştırarak, herkesin mutlu olmasını sağlayacağız. Çünkü mülkiyet kullanan açısından önemli, kullanan kişi de parasını versin tabusunu alsın diyoruz. Diğer taraftan belediye imarını vererek depreme dayanıklı binaların yapılaşmasıyla da Sancaktepe’nin güzelliğine güzellik katmış oluruz” şeklinde konuştu.