Manisa Haberleri

Bölge Üniversitelerinin Abtü’ye Desteği Sürüyor

Haber 03.03.2016 10:03 Perşembe
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. OrhanBüyükalaca’nın ardından Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci de Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Vekil Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül’ü makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerini iletti.
Prof. Dr. Aykut Gül’ün eski bir öğrencisi olduğunu ve kendisini böylesine önemli bir görevde görmekten mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Çetin Bedestenci, “ABTÜ’deki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Bölgemizin böyle bir üniversiteye gerçekten ihtiyacı var. Güçlü bir yönetim ve ekiple bu ihtiyacın karşılanacağına inanıyorum. ABTÜ, gün geçtikçe daha çok gelişiyor. Prof. Dr. Aykut Gül’e başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
ABTÜ Vekil Rektörü Prof. Dr. Aykut Gül ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Prof. Dr. Çetin Bedestenci, geçmişte hocalığımı yapmış önemli bir bilim adamıdır. Kendisini ağırlamaktan onur ve mutluluk duydum. Çağ Üniversitesi, hem bölgemiz hem de ülkemizde tercih edilen bir üniversite konumunda. ABTÜ olarak, Çağ Üniversitesi ile yapılacak her türlü işbirliğine kapımız açıktır. Değerli hocama ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.