Manisa Haberleri

Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Haber 03.03.2016 10:31 Perşembe
Adana Güneşi Veteranları Derneği ve Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü, 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.
Etkinliklere Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Aile Hekimliğinden Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Esra Saatçi, Dr. Yelda Özer, Dr. Emrah Ersoy, Yeşilay Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Sürerdamar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Öğretmeni Pınar Can, Çukurova Üniversite Spor Kulübü Derneği Başkanı Ercan Yeldan ve 400’e yakın öğrenci katıldı.
Sarıçam Spor Lisesi ve Güzelyalı Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerde konuşan Adana Güneşi Veteranlar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ramazan Çakır, en önemli amaçlarının, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve onları sporla buluşturmak olduğunu söyledi.
Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Başkanı Esra Saatçi ise konuşmasında öğrencilerle karşılıklı interaktif konuşmalar yaparak, madde bağımlılığı hakkında bilgiler aktardı.
Sarıçam Spor Lisesinde ve Güzelyalı Ortaokulu’ndaki etkinliklerde Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi Aile Hekimliği doktorları Yelda Özer ve Emrah Ersoy tarafından öğrencilere birer sunum yapıldı.
Etkinliğin ardından Yeşilay Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Sürerdamar, öğrencilere 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle “Yeşilay Bilekliği” taktı.
Etkinlikler, 4 Mart Cuma günü Karşıyaka Teknik Endüstri Meslek Anadolu Lisesi ve 7 Mart Pazartesi günü Adana Genç İşadamları Derneği Ortaokulu’nda devam edecek.