Manisa Haberleri

Sanayi Sitesi Esnafı Bilgilendirildi

Haber 03.03.2016 11:38 Perşembe
Kartepe ilçesinde işletmelere yönelik denetimler kapsamında belediye ekipleri, Sanayi Site Yönetimi ile biraraya geldi.
Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri iş yerlerine yönelik denetimlerinde, Kartepe Küçük Sanayi Sitesi’nde ki iş yerlerini de denetledi. Denetlemelerde Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç ve ekibi, işyerlerini sahiplerine işyeri ruhsatları konusunda uyarılarda bulundu.
Site Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Serindere ve Başkan Yardımcısı Muammer Rauf Yegin ile yönetim binasında biraraya gelen Başkan Yardımcısı Çakır, site yönetimiyle sohbet etti. Site Başkanı Serindere, belediye yetkililerinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, belediye ile koordineli çalışmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Hedeflerinin Kartepe’ye yakışan örnek bir sanayi sitesi kazandırmak olduğunu belirten Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Çakır da, bu konuda site yönetiminden destek istedi.
Çakır, “İlçemizdeki sanayinin kalbi olan bu site bizim vitrinimiz olmalı. İşyeri sahipleri işletmelerin fiziki yapısı ile görselliği ön planda tutmalılar. Ticaretin canlanması adına esnafın korunması ve rekabet ortamının sağlanması için tüm işletmelerin ruhsatlandırılma işlemleri tamamlanacak. Bu konuda yönetim olarak koordinasyonun sağlanması için sizlerin de desteğini bekliyoruz” dedi.
Daha önce mobilya sektörünün önemli merkezi olan Mobesko’da buna benzer bir uygulama yaptıklarını da hatırlatan Çakır, “Çeşitli iş kollarında çalışan esnafa yönelik örnek uygulamalarımızı burada da başarıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bu konuda olumlu bir yaklaşım sergileyen site yönetimimizle uyumlu bir çalışma içerisinde bulunacağız” diye konuştu.