Manisa Haberleri

Çeşme’de Türkü Eşliğindeki Yemekte Buluştular

Haber 03.03.2016 12:21 Perşembe
Çeşme Güzel Sanatlar ve Kültür Derneği üyeleri, Kaymakam Mustafa Erkayıran’ın da katıldığı türkülü yemekte buluştu.
Kısa bir süre önce kış konserini gerçekleştiren derneğin Türk Halk Müziği Korosu, büyük ilgi gören konserin ardından akşam yemeğinde buluşarak yorgunluk attı.Yemeğe türküseverliği ile bilinen Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran da katılarak, gece boyunca türkülere eşlik etti.
Yemekte konuşan Çeşme Kaymakamı Erkayıran, "Görevimiz gereği birçok programlara gideriz. Bazılarına görev gereği giderken bazılarında da kendimizi ev sahibi hissederiz. Derneğinizin yemek davetine de seve seve geldim ve kendimi ev sahibi gibi hissediyorum. Burada sizlerin arasında bulunmaktan çok keyif aldım. Ayrıca toplumun sizin gibi sanatseverlere ihtiyacı var. Kültür ve sanat, elbette belirli bir düşünce düzeyine eriştikten sonra yapılan bir şey. Ben Çeşme’de, kültür ve sanatın layıkıyla yapıldığını, Çeşme’de insanlarımızın kültür ve sanata önem verdiğini severek gözlemledim. Bize de kaymakam olarak düşen görev sizlerin içinde olmak, sizlerle beraber olmak ve sizlerle beraber eğlenmek" dedi.
Çeşme Güzel Sanatlar ve Kültür Derneği Başkanı Osman Uysal da "Her yemeğimizde daha büyük katılım oluyor. Herkese teşekkür ediyorum. Konserlerimizde kulaklarda güzel nağmeler bırakmışız. Yemeğimize de talep fazla oldu. Hepinize güzel bir gece geçirmenizi diliyorum" diye konuştu.
Türk Halk Müziğinin en güzel ezgileri, Osman Uysal’ın bağlaması eşliğinde, dernek korosunun üyelerince seslendirildi. Gecede hediye çekilişi de yapılarak, dernek üyelerine çeşitli hediyeler dağıtıldı.