Manisa Haberleri

Kulu’da Mahallelere Su Dolum Vanaları Monte Ediliyor

Haber 03.03.2016 13:09 Perşembe
Konya’nın Kulu ilçesinde yangına erken müdahale edilebilmesi için ilçe merkezine uzak olan mahallelere su dolum vanaları monte ediliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Kulu ilçe merkezine uzak olan mahallelere yangın hidrantı (su dolum vatanaları) monte ediliyor.
Bundan böyle mahallede olası çıkan yangında itfaiye ekipleri yangın mahalline gelesiye kadar mahallede yangınlara daha erken müdahale edebileceklerini belirten Konya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, “Gönüllü İtfaiyecilik Sistemi” çerçevesinde Kulu merkeze uzak olan Yeşiltepe, Kırkpınar ve Kırkkuyu mahallerine gelerek mahallelere daha önce verilen yangın tankerlerinin bakımını yerinde incelediklerini, bu mahallelere yangın hidrantı yerleştirildiğini söyledi.
Kulu İtfaiye Müdürü Yunus Karayazı ise, “Gönüllü İtfaiyecilik Sistemi” çerçevesinde şimdilik Kulu merkeze uzak Yeşiltepe, Kırkpınar ve Kırkkuyu mahallelerimize yangın hidrantı yerleştirdik. Bu uygulamayla, olası yangın afetlerinde ilk müdahalenin vatandaşlar tarafından yapılarak can ve mal kaybının önüne geçilmesi ve vatandaşın mağduriyetinin en aza indirilmesinin amaçladık. İleri günlerde de Canımana ve Karacadağ mahallerimizde de bu uygulamamız devam edecek. Ayrıca, daha önce olası yangınlara karşı ilk müdahalenin yapılabilmesi için mahallelere verdiğimiz yangın tankerlerin bakımlarını ve denemelerini yaptık” dedi.