Manisa Haberleri

Başkan Karaçanta, ’Terör Alçak Yüzünü Göstermeye Devam Ediyor’

Haber 03.03.2016 13:45 Perşembe
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Mardin ili Dargeçit ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada üç kahraman Mehmetçiğin şehit olmasıyla Türkiye’nin bir kez daha yüreğinin yandığını belirtti.
Yüce Türk Milletti onurlu duruşu ile hain terör örgütüne birlik ve beraberlik içerisinde gereken cevabı verecektir diyen Karaçanta, “Bu aziz millet yüz yıllardır kardeşçe iç içe yaşamış bundan sonrada aynı kardeşlik bağı içerisinde yaşamaya devam edecektir” dedi.
Başkan Karaçanta, “Terör saldırıları ile sabrımızı zorlayan iç ve dış mihraklar, bu milletin Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale’de vermiş olduğu mücadeleyi akıllarından çıkarmasınlar. Millet olarak, alçak terör saldırıları karşısında tahriklere gelmemeliyiz. Terör örgütü ve destekçilerinin istediği de vatandaşlarımızı tahrik ederek, ülke bütünlüğüne ve birlikteliğimize zarar vermektir. Gün ortaya koyma günüdür. Acılarımızı paylaşıp, terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize sonuna kadar destek günüdür” diye konuştu.
Başkan Karaçanta, Türkiye’yi, derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlere Allah’tan rahmet, şehitlerin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ettiğini kaydetti.