Manisa Haberleri

İlim Yayma Cemiyeti, Vali Günaydın’ı Ziyaret Etti

Haber 03.03.2016 14:24 Perşembe
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Günaydın’a, İlim Yayma Cemiyeti’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse, “Milli ve manevi değerleri önceleyen ülkesine ve milletine bağlı bir nesil yetişmesi amacı ile çok önemli bir görev ifa eden okulların eğitim kalitesinin arttırılmasında, altyapı ve kadrolarının güçlendirilmesinde çok yardımcı oluyorsunuz. Bizler, Sayın Valimizin verdiği bu önemli desteklerden dolayı kendisine müteşekkiriz” dedi.
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi tarafından bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Şehitlerimiz İçin Hatim Kampanyası’ hakkında da bilgiler veren Fatih Köse, “19 Sivil Toplum Kuruluşumuz ile beraber Çanakkale, İstiklal Savaşı ve yakın dönem terörle mücadele şehitlerimiz için hatim okuyoruz. Şu ana kadar 750 hatim okumuş durumdayız. 18 Mart tarihine kadar bu sayıyı 1500 olarak hedeflemekteyiz” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şehmus Günaydın ise, İlim Yayma Cemiyetinin çalışmalarından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “İlim Yayma Cemiyetinin ilimiz genelinde yürütmüş olduğu çalışmaları çok önemli görüyoruz. Bu nedenle yapmış oldukları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.