Manisa Haberleri

Basın Mensuplarıyla Tugay Kerimoğlu Arasında Yaşanan Gerginlik Tatlıya Bağlandı

Haber 03.03.2016 14:22 Perşembe
Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) on beş günde bir düzenlediği “Şanlıurfa için tek kalem” buluşmalarında son maçta basın mensuplarıyla gerginlik yaşayan Tugay Kerimoğlu ve Şanlıurfasporlu futbolcuları konuk etti.
Düzenlenen buluşmaya ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu, Takım Kaptanı Ekrem Hayyam Dağ, Şanlıurfaspor futbolcusu Edinho, Şanlıurfaspor Menajeri Sedat Yeşilkaya, Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Bağban, Mehmet Büyükfırat, İbrahim Demirkan, İdari Menajer Ekrem Gerginci ve gazeteciler katıldı.
Şanlıurfaspor’un sorunlarının ele alındığı toplantıda gazeteciler Şanlıurfaspor için kenetleneceklerinin sözünü vererek takım kaptanından ve yöneticilerden deplasmanda oynayacakları Denizlispor maçından 3 puanla dönmelerini istedi.
GÜLEBAK: "KENTİN GELECEĞİ İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK"
Her on beş günde bir Şanlıurfa’nın sorunlarını ele alarak dernek binalarında gazeteciler ile bir araya geldiklerini hatırlatan ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfaspor’un ve gazetecilerin birlik ve beraberlik içinde kentin geleceği için hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.
Başkan Gülebak, Şanlıurfspor’un yanında olacaklarını dile getirerek, “Saygıdeğer hocam, Sayın Şanlıurfaspor yöneticileri, Şanlıurfa’nın güzide takımı Şanlıurfaspor’un formasını üstünde terleten futbolcu kardeşlerim, derneğimize hoş geldiniz. Bizler Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak burada kentimiz için her hafta ‘Şanlıurfa için tek kalem’ buluşması kapsamında toplanıyoruz. Bugün de Şanlıurfaspor’un teknik heyeti ve yönetici arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Şanlıurfaspor’da çeşitli uzaklıklardan ve koordinasyon eksikliğinden dolayı oluşan bazı sıkıntılar oldu. Bu sorunlar da anladık ki karşılıklı birbirimizle diyalog eksikliğinden meydana geldi. Hepimiz Şanlıurfasporumuz için mücadele ediyoruz. Burada Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği de aynı zamanda Şanlıurfasporumuzun yanında olacağımızı yönetici arkadaşlarımızın bilmesini isterim” dedi.
"ŞANLIURFA’NIN EN DEĞERLİ VARLIĞI ŞANLIURFASPOR"
Şanlıurfa’nın en değerli varlığının Şanlıurfaspor olduğunu vurgulayan Başkan Gülebak, Şanlıurfa’ya sahip çıkacaklarını söyledi.
Başkan Gülebak, Şanlıurfa halkına, kentte görev yapan basın mensuplarına ve taraftarlar derneklerine Şanlıurfaspor’a sahip çıkmaları gerektiğinin çağrısında bulundu. Gülebak, “Kentimizin en değerli varlığı Şanlıurfaspor’dur. Basınımız da bunun farkındadır, ben Şanlıurfa basınına ve taraftarlar derneklerine de burada seslenmek istiyorum. Şanlıurfamız kritik dönemlerden geçiyor. Biz Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler ’Şanlıurfa için tek kalem’ diyerek yolumuza devam ediyoruz. Sporumuzda da tek kalem olacağımızı arkadaşlarımıza söylemek istiyorum. Çünkü memleketimizin en büyük markası olan Şanlıurfasporumuza sahip çıkmak için bugün burada toplanmaktayız. Bundan sonra bu diyalog eksikliğini inşallah hocamla konuşarak gidereceğiz. Bundan sonra el ele verip her şey Şanlıurfaspor için diyeceğiz” ifadelerini kullandı.
KERİMOĞLU: "SIKINTILARI AŞARSAK HUZURLU TAKIM HALİNE GELİRİZ"
Birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini belirten Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu ise bütünlüğün sağlandığı taktirde huzurlu kent ve takım haline geleceklerini vurguladı.
Bazı sıkıntıları hep beraber aşabilmeleri gerektiğini aktaran Tugay Kerimoğlu, "Bizi ağırladığınız için çok teşekkür ediyoruz. Biraz önce başkanımızın da söylediği gibi mühim olan bu aileyi daha sağlam temeller üzerine kurup bazı sıkıntıları hep beraber aşarsak daha keyifli daha huzurlu bir şehir haline geliriz. Takım haline geliriz ve taraftar bütünlüğü gelir. Burada olmaktan çok büyük keyif aldığımızı söylüyoruz” dedi.
TAKIM KAPTANLARINDAN KENETLENME ÇAĞRISI
Şanlıurfaspor Takım Kaptanları Ekrem Hayyam Dağ ve Edinho, sadece takımın değil kentin de maçlarda kenetlenmesini ve desteklerini sürdürmelerini istedi.
Kenti memnun etmek için mücadele edeceklerinin sözünü veren Kaptan Edinho, “Hepimiz biliyoruz sonuçlar istediğimiz gibi gitmiyor bizim kendimize güvenimiz var. Hala çok iyi çalışıyor ve bütün takım arkadaşlarımız herkes aynı hedefe kitlenmiş. Biz burada söz verebiliriz her şeyimizi vereceğiz. İnşallah bu şehri memnun etmek için mücadele vereceğiz” açıklamasını yaptı.
"ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ"
Şehir olarak ve takım olarak zor günler geçirdiklerini aktaran Kaptan Ekrem Hayyam Dağ, herkesin maçlarda Şanlıurfaspor için kenetlenmesi gerektiğini belirtti.
Dağ, "Gerçekten şehir olarak da takım olarak da çok zor durumdayız, hepimiz zor günler görüyor ve yaşıyoruz. Ama bunları gerçekten herkes kenetlenerek çözebilecek. O yüzden bu maç için sadece bizim değil şehrin tamamen kenetlenmesi lazım” şeklinde konuştu.
Hafta sonu Şanlıurfaspor ile Boluspor arasında Gap Arena Stadı’nda oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan maç sonrası yerel basın mensupları ile Teknik Direktör Tugay Kerimoğlu ve teknik heyetteki bazı kişiler arasında gerginlik yaşanmış, gerginliğin büyümesini polis önlemişti.