Manisa Haberleri

Boyabat’ta Fırın Denetimi

Haber 03.03.2016 14:43 Perşembe
Boyabat Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede ekmek üreten fırınlara gece yarısı denetimi yaptı. İş yerleri genel temizlik, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçirildi.
Halk sağlığı açısından öncelik taşıyan iş yerlerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Boyabat Belediyesi Zabıta ekipleri, bu kapsamda ekmek üretimi yapan fırınlara gece yarısı denetim yaptı. Yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilen denetimlerde genel temizlik, ürün gramajı ve iş yeri ruhsat uygunlukları incelendi. Zabıta ekipleri, gece yarısı yapılan denetimlerde, genelde standartlara uygun faaliyet gösterildiği belirlendi ve eksikliği olan iş yerlerine de sözlü ihtarda bulunuldu.
“ÖNCE VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI GELİR”
Halkın sağlığını birinci önceliği olarak kabul eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, "Önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı, amacımız halkımızın kaliteli sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamaktır. Genel hijyen uygulamalarını yerine getirmeyen, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçememiş işletmelere yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu kapsamda ayrım yapmaksızın tüm fırınları denetimden geçiriyoruz. Bu konuda hiç bir zaman tavizkar davranmadık, bazı iş yerlerinde görülen eksiklikler üzerine zabıtamız gereken cezai işlemleri uyguladı. Buradan iş yeri sahiplerinden daha duyarlı olmaları çağrısında bulunuyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için görevimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Biz görevimizi ne kadar iyi yaparsak halkımızda o kadar güvenli ve huzurlu bir yaşam sürer" dedi.