Manisa Haberleri

’Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ Kampanyasına Büyük Destek

Haber 03.03.2016 15:00 Perşembe
Mersin’in Erdemli İlçe Müftülüğü’ne, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ’Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ yardım kampanyası kapsamında ilçe halkı tarafından su, un ve çeşitli gıdalardan oluşan 7 tır yardım malzemesi bağışlandı.
Açılan yardım bürosunda konuyla ilgili bilgi veren Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, bir Tırın 25 ton malzeme alabildiğini belirterek, "Kampanya kapsamında ilçemiz Erdemli’de hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle şu ana kadar 3 Tır su, 4 Tır da un ve gıdadan oluşan yardım malzemesi hazırlandı. Hayırsever vatandaşlarımızın bu yardımı il müftülüğümüz organizasyonunda Türkmen kardeşlerimize ve Diyanet Vakfı tarafından güvenli bölgelerde kurulan bin çadıra insani yardım olarak ulaştırılacaktır" dedi.
Kampanyanın cumartesi günü akşam saatlerine kadar süreceğini ifade eden Türkmenoğlu, yardım kervanına katılan bütün herkese teşekkür ederek, "Hayırseverlerimizin hayırlarının şimdiden kabul olmasını diliyoruz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Türkmenoğlu, yardım kampanyasının tamamlanmasının ardından insani yardımın ihtiyaç bölgesine dua ile yollanacağını da kaydetti.