Manisa Haberleri

Yalova Çiçekçilik OSB Gün Sayıyor

Haber 03.03.2016 15:12 Perşembe
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Tahsin Becan, "Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi için sayılı günler kaldı" dedi.
Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Yönetim Kurulu toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı. Toplantıya kurul üyeleri katıldı. Gelinen son durum hakkında bilgi veren Bölge Müdürü Yeltug Gedik, “En zor safhalar atlatıldı. Bundan sonra daha hızlı bir şekilde yol alınacak. İmar planı uygulamaları ve altyapı çalışmaları için projeler hazırlanıp uygulamaya geçileceği döneme girildi” dedi.
YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ise, “Yalova Çiçekçilik TDİOSB Çiftlikköy ilçesi sınırları içerisinde yaklaşık bin 50 dönüm arazi üzerine kurulacak. Yer seçimi 2001 yılında tamamlanan Türkiye’de ve Yalova da bir ilk olan dumansız sanayi bölgesi olması özelliği ile Yalova’nın çiçek kenti kimliğine büyük katkı sağlayacak. İişletmelerimizin ekonomik gücüne güç katacak projemizin artık hayata geçmesi için sayılı günler kaldı. Modern bir alt yapı sunmak, firmaların ihtiyacına yönelik her türlü teknik, sosyal idari tesisleri kurmak, bilgi ve teknolojiye kolay erişimi sağlamak ilk hedelerimiz arasında” dedi.