Manisa Haberleri

Acarlar, Kapalı Pazar Yerine Kavuştu

Haber 03.03.2016 15:23 Perşembe
Aydın’ın İncirliova ilçesi Acarlar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ’Acarlar Kapalı Pazar Yeri’ altı aylık çalışmanın ardından törenle açıldı.
Açılış törenine İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü, Acarlar Mahallesi Muhtarı Metin Demir, İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı çok sayıda kurum amir ve memuru ile Acarlar Mahallesi sakinleri katıldı. Yaklaşık 5 dönümlük arazi üzerine inşa edilen pazar yerinin maliyetinin 800 bin TL olduğu ve 19 dükkan ile 130 pazarcı esnafına ev sahipliği yapabilecek nitelikte olduğu belirtildi.
Törende konuşan İncirliova Belediye Başkanı Kale "Bugün burada tüm Acarlar halkıyla böylesine güzel bir açılışta bir arada olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Daha önce de söz verdiğim gibi atıl haldeki kapalı pazar yerimizin yapımını tamamlayarak mahalle sakinlerimizin hizmetine açıyoruz. Bununla birlikte Acarlar Mahallesine kent meydanı, kültür merkezi, çocuk kreşi gibi projelerimiz de hazırlık aşamasında. Vatandaşlarımız bilsinler ki onlara her alanda hizmet etmek benim boynumun borcudur. 5 yıllık görev süremiz boyunca enerjimizi sadece halka hizmet etmek için harcayacağız. Allah’tan niyazım buradan tüm halkımızın bol kazançlı işler nasip etmesi ve mahallelilerin daha mutlu bir hayat yaşamasıdır. Tüm halkımıza hayırlı olsun." dedi.
Başkan Kale’nin ardından Acarlar Mahallesi sakinlerine seslenen İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü " Mahallenin adı gibi insanı da acar olan Acarlar’a kapalı pazar yerinin çok faydalı olacağını biliyorum. Tüm halkımıza bu hizmetin hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
Mehteran Konseri ve yerel sanatçıların konserinin ardından Acarlar Kapalı Pazar yeri açıldı.