Manisa Haberleri

GAÜN’de Muhasebecilik Konferansı

Haber 03.03.2016 16:15 Perşembe
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Muhasebeciler Haftası nedeniyle Muhasebecilik Mesleğinin Dünü Bugünü ve Geleceği konulu konferans düzenledi.
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan GAÜN Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Uğurlu, Dünya Muhasebeciler Haftası’nı kutlayarak, muhasebecilik mesleğinin zor ama kazançlı bir meslek olduğunu ifade etti. Uğurlu, “Muhasebecilik mesleği sadece serbest meslek faaliyeti değil, aynı zamanda mükellef ile vergi idareleri arasındaki ilişkiyi yönetmek suretiyle kamu görevi de icra eden bir meslektir. Dolayısıyla mesleğin geleceği oldukça parlak ve olmaya da devam edecektir” dedi. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun aynı zamanda Danışma Kurulu Üyesi de olan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM), Bağımsız Denetçi Sela Tunçer, özellikle muhasebecilik mesleğine ilgi duyan öğrencilerin meslek mensubu olabilmek için hangi süreçlerden geçeceklerini ve bunlar için nasıl bir hazırlık yapılması gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirdi.
Konferans sonrasında Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hayrettin Telli tarafından SMMM Sela Tunçer’ e hediye takdim edildi.