Manisa Haberleri

Şehidin Baba Ocağında Yas Hakim

Haber 03.03.2016 20:42 Perşembe
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun memleketi Ordu’daki baba ocağında yas hakim.
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında, teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun Ordu’daki babaevine ateş düştü. 25 yaşındaki Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun, Sur ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olmasının ardından Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ve Ordu Garnizon Komutanı Albay Garip Gümüş, şehidin Ünye ilçesi Çınarlık Mahallesi İlkbahar Sokak’ta bulunan babaevine giderek acı haberi şehidin ailesine ulaştırdı.
Şehit Fatih Efiloğlu’nun annesi Havva Efiloğlu, oğlunun şehadet haberini alınca ağıtlar yakıp fenalaştı. Eve gelen ambulansla Ünye Devlet Hastanesi’ne götürülen anne Havva Efiloğlu, buradaki müdahale sonrası taburcu edilerek evine geri getirildi. Ayakta durmakta zorluk çeken anne Havva Efiloğlu, 112 Sağlık ekiplerinin yardımı ile ayakta durabildi. Şehit Efiloğlu’nun babası Mustafa Efiloğlu’nun ise Amasya’da bir Hidroelektrik Santral (HES) inşaatında çalıştığı öğrenildi.
Kardeşinin şehadet haberi ile yasa büründüklerini belirten şehidin kardeşi Süleyman Efiloğlu, abisinin Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde görevli iken geçici görevle Sur’a gittiğini söyledi. Şehidin eşi Özlem Efiloğlu’nun abisinin göreve gitmesi sebebiyle İstanbul’a ailesinin yanına gittiğini ifade eden şehidin kardeşi Süleyman Efiloğlu, Amasya’da bulunan babasının ise abisinin şehadet haberini alması ile Ordu’ya gelmek için yola çıktığını belirtti.
Şehit Fatih Efiloğlu’nun babaevine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.