Manisa Haberleri

AK Parti’li Erdem’den Çiftçilere Koruma Müjdesi

Haber 04.03.2016 08:48 Cuma
AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Üyesi Mehmet Erdem, önümüzdeki günlerde çıkacak Torba Yasa içerisine Çiftçi Malları Koruma ile ilgili madde ilave edilerek çiftçinin sorununun çözüleceğini belirtti.
Çiftçi Malları Koruma ile ilgili 2011 yılında yapılan kanuni değişiklikle koruma hizmeti alınması çiftçinin isteğine bırakıldığını hatırlatan Tarım Komisyonu Üyesi Erdem, buna rağmen Çiftçi Malları Koruma Birlikleri’nin yerel bir mahkeme kararını gerekçe göstererek zorla koruma hizmeti vermeye çalıştığını söyledi. Vatandaşın dilekçe verip koruma hizmetini almak istemediğini belirtse de ÇMK’nın zorla aidat topladığını belirten Erdem, “Çiftçi Malları Koruma Başkanları çiftçilerimize haciz işlemi yapmaya başladı. Şimdi de haciz yoluyla aidatları almaya çalışıyorlar. Vatandaşa yapılan bu zulmü kınıyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcımız Mehmet Daniş’e konuyu aktardık. Sorun kanun değişikliği ile çözülecek. Önümüzdeki günlerdeki torba kanun içerisinde çiftçi malları koruma ile ilgili madde ilave edilecek ve sorun çözülecek. Kanuna ilave ettireceğimiz bir madde ile geriye dönük aidat ödemelerini de sildirmeye çalışacağız” dedi.
Çiftçi Malları Koruma Başkanlıklarına verilecek bir dilekçenin örneğini sosyal medya hesabından paylaşan Mehmet Erdem, koruma hizmeti almak istemeyen çiftçilerin koruma hizmeti istemediklerini belirten dilekçelerini Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlıklarına vermesi gerektiğini kaydetti.