Manisa Haberleri

‘Sahne Sırası Sende’ Yarışmasında Birinci Olan Öğrenciye Ödül

Haber 04.03.2016 10:06 Cuma
Muş’ta düzenlenen ‘Sahne sırası sende’ yarışmasında 14-17 yaş grubunda birinci olan lise öğrencisi Muhammed Furkan Demir, plaketle ödüllendirildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği’ni yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla Muş’ta düzenlenen ‘Sahne sırası sende’ yarışmasında 14-17 yaş gurubunda birinci olan Muş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Furkan Demir’i okul Müdürü Ekrem Erliğ tarafından tebrik ederek plaketle ödüllendirdi. Demir’i örnek olarak gösteren okul müdürü Ekrem Erliğ, öğrencilerinin 29 Mart 2016 tarihinde Malatya’da düzenlenecek olan yarışmaya katılacağını söyledi. Öğrencilerine gereken her türlü desteği vereceklerini ifade eden Erliğ, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Sahne sırası sende’ yarışmasında 14-17 yaş gurubunda birinci olarak bizleri sevindirdi. Okulumuz adına bu tür yarışmalara katılarak yeteneklerini göstermeleri çok güzel. İlk ayağının Muş’ta düzenlendiği ‘Sahne sırası sende’ yarışmasında birinci olan öğrencimiz 29 Mart’ta Malatya’da gerçekleşecek olan yarışmanın diğer ayağına katılacak inşallah” dedi.
Öğrencilerinin Malatya’da dereceye gireceğine inandığını vurgulayan Erliğ, “Biz öğrencimize ve sesine güveniyoruz, öğrencimizin bu başarısının devamını getirmesi için elimizden gelen desteği esirgemeyeceğiz. Güçlü sesi ile ilimizi her platformda temsil edeceğine inanıyorum, öğrencimiz Muhammet Furkan Demir’e başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.