Manisa Haberleri

Darıca Gençlik Merkezine Kavuşuyor

Haber 04.03.2016 11:59 Cuma
Darıca Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmaları yapılan Gençlik Merkezi, açılışa hazırlanıyor.
Darıca Gençlik Merkezi’nde yapılan çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, merkezin ilçeye değer katacak önemli bir proje olduğunu ifade etti. Başkan Karabacak , “Spor Bakanlığımızla birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz gençlik merkezimizin inşaatı hemen hemen tamamlandı, dış çevre düzenlemesi ile alakalı da çalışmalarımızı da birkaç gün içerisinde tamamladıktan sonra inşallah Darıca Gençlik Merkezimizin açılışını gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
Karabacak, “Gençlik Merkezimizin yan tarafında spor salonumuz, diğer tarafta şehir stadyumumuz ve yürüyüş alanları ile birlikte güzel bir alanı Darıca’ya kazandırmış olacağız. Bu eserin Darıca’ya kazandırılmasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık Bey’e, Gençlik Spor Bakanımız Çağatay Kılıç Bey’e çok teşekkür ediyoruz .Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel tesisler ortaya çıkıyor Darıcamıza, şehrimize ve bütün gençliğimize hayırlı uğurlu olsun” diyerek tesislerin kısa süre içinde açılacağını müjdeledi.
İçerisinde bay ve bayanlar için sportif faaliyetlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, el sanatları atölyesi, derslik salonu, seminer odası, zeka oyunları salonu, el sanatları atölyesi, öğretmenler odası, kafeterya, el sanatları sergi ve satış salonlarının yanı sıra aynı zamanda gençlerin, eğitim, kültür, sosyal, spor, sanat alanlarında çeşitli eğitimler ve kurslar alabileceği Gençlik Merkezi’nde yapılan çevre düzenlemelerinin ardından açılış yapılarak halkın hizmetine sunulacak.