Manisa Haberleri

Muğla Arıcıları Yarıştı

Haber 04.03.2016 12:37 Cuma
Milas’ta bu yıl 7.si düzenlenen Güney Ege Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarının ilk günü Muğla’lı arıcılar yarıştı. İlçelerde yapılan yarışmalar ile her ilçede finale kalan finalist arıcıların il düzeyinde yarıştığı programa Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Nazif Ekici, İş-Kur İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Arıcılar birliği Başkanı Ziya Şahin, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda arıcılıkla uğraşan vatandaş katıldı.
İl geneli ortaokullar arası yapılan fotoğraf yarışmasında Sarı Kasımpatı isimli çalışması ile birinci olan Marmaris-Orhaniye İnci Narin Ortaokulundan Efe Yüksel’e ödülünün de verildiği yarışmada Muğla’nın arıcılık vizyonunun sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın en kaliteli çam balını üretmek olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “Arıcılıkla alakalı sorulara verilen doğru yanıtlar arıcılık alanında yürütülen eğitim çalışmalarının başarısını gösteriyor. Yaptığınız arıcılık faaliyetlerinize bereket diliyorum bol balınız olsun, ürününüz daha da iyi olsun. Yarışmayı hazırlayanları, katılanları ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.
Muğla Arıcıları Yarışıyor programında Ula birinci olurken, ikinciliği Seydikemer, Üçüncülüğü Köyceğiz dördüncülüğü ise Menteşe ilçeleri kazandı.