Manisa Haberleri

Atletizmi Geliştirme Rrojesi İçin Koştular

Haber 04.03.2016 12:41 Cuma
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizmi Geliştirme Proje Yarışması il seçmeleri yapıldı. Minik atletler, madalya almak için yağmur çamur demeden koştu.
Türkiye Atletizm Federasyonu ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atletizmi Geliştirme Proje Yarışları Erzurum’da yapıldı. Kazım Karabekir Stadı ve 3 Binlik Buz Arena arasındaki asfalt yolda yapılan yarışlar büyük bir ilgi gördü. 100 dolayında atlet kendi kategorisinde madalya kazanmak için mücadele etti. Büyük çekişmeye sahne olan proje yarışmalarının ardından dereceye giren sporculara madalya verildi. 2002-2003 ve 2004-2005 yaş kategorilerinde yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi Yarışları nefes kesti. Kız ve erkek atletler, yoğun yağmura rağmen dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.
ÖNCE ERZİNCAN SONRA KASTAMONU
Erzurum’da yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi yarışlarına Erzurum’un merkezinde bulunan Aziziye, Yakutiye ve Palandöken ilçelerinin dışında Tekman, Karayazı, Horasan ve Narman’dan da atletler katıldı. Erzurum Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlara yoğun katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Erzurum’da yapılan yarışlarda başarılı olan atletlerin ikinci etap yarışlarına katılacağını söyledi. Doğan, “Atletizm Federasyonumuzun faaliyet takviminde olan bu yarışların ardından ilk dörde giren sporcular, 12 Mart’ta Erzincan’da grup yarışlarında koşacak. Türkiye finalleri ise 25 Mart’ta Kastamonu’nda yapılacak. Bu yarışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın destekleri ile yaptık. Katılımın yoğun olması ve ilçelerden de atletlerin iştirak etmesi bizleri sevindirdi” dedi.
Yapılan yarışlarda ilk altıya giren atletlere madalyaları düzenlenen törenle verildi.