Manisa Haberleri

Rumeli Yönetiminden Başkan Selim Yağcı’ya Ziyaret

Haber 04.03.2016 12:54 Cuma
Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’yı makamında ziyaret etti.
Geçtiğimiz günlerde olağan 3’üncü genel kurul toplantısını yaparak yönetimini gençlerin aldığı Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Av. Faik Akarkarasu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek yönetiminin gençleştiğini anlatan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Faik Akarkarasu, “Onlar tekneyi ileri götüren bir güç gibi bizler de onlara ağabeylik edeceğiz. Daha aktif ve daha dinamik bir rol oynayarak derneğimizin sesini her platformda duyuracağız. Dernek çatısı altında halk oyunları ve zeka oyunları kapsamında kurs vermeyi düşünüyoruz” dedi.
“RUMELİLİLER BİR ARADA OLURSA DİĞER SİYASİLER NE YAPACAKLAR”
Bilecik’te Rumeli göçmenlerinin nüfusta önemli bir rol oynadığını aktaran Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Sivil toplum çalışmalarının fedakarlık gerektirdiğini ve siyasi düşünce ayırt etmeden tek bir düşünce altında toplanmalıdır. Bilecik’te Rumelililer bir arada olursa diğer siyasiler ne yapacaklar. Rumeliler’in geldiği günden itibaren şehrin mutluluğun teminatı olduklarını olduğunu biliyoruz. Bizde Rumelili kardeşlerimize destek noktasında elimizden geleni yapmaya hazırız. Siz bize faaliyetlerinin sunun bizler sizlere yardımcı olalım. Dernek olarak gece düzenlemek isterseniz sizlere de diğer derneklere yaptığımız destekleri veririz” dedi.
Ziyaret sonrası Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Faik Akarkarasu ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Selim Yağcıya çiçek takdim ederken, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, dernek yönetimine üzerinde Osmanlı Arması bulunan tabak hediye etti.