Manisa Haberleri

Engel Tanımayanlar Projesinin Açılışı Yapıldı

Haber 04.03.2016 13:10 Cuma
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı bünyesinde uygulanan Niğde Beyazay Derneği’nin “Engel Tanımayanlar” projesinin açılışı gerçekleştirildi.
Niğde Beyazay Derneği Şubesi tarafından Uzun sokakta yapılan açılışa Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Niğde İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, Niğde İş -Kur Müdürü Mustafa Toköz, Niğde Sakatlar Derneği Başkanı Songül Çalışkan, Niğde Beyazay Derneği Başkanı Arif Kaplan ve dernek üyeleri katıldı.
Açılışta Konuşma yapan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva yaptığı konuşmada “Türkiye’de Niğde gibi güzel bir şehrin içerisinde bizde bir parça olmak istiyoruz. Çünkü Niğde’ye Niğdelilere, Niğdeli engelli arkadaşlarımıza Türkiye’nin ihtiyacı var. Sadece Türkiye’nin değil buradaki birikimler başka insanlarında faydalanması lazım” dedi.
Engel Tanımayanlar Projesinin anlamının büyük olduğundan bahseden Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “ inşallah hayırlı,işlerin yapılmasına vesile olacağını düşünüyorum. Engel Tanımayanlar hakikaten güzel bir isim. Sonuçta toplumumuzun hangisi ferdi olursa olsun hepsi bu işin kervanı engelli engelsiz hep beraber yürüteceğiz. Hepimizin birbirimizi seveceğiz. Engelliyim ben yapamam ben edemem gibi bir şey yok, bunun en iyi örneği ise bugün ki açtığımız proje kapsamındaki çalışma alanı oluyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar’ın duasıyla Proje Çalışma Ofisi Kurdelesi kesildi.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan günün anısına Niğde Beyazay Derneği Başkanına Niğde’yi tanıtan tablo hediye etti