Manisa Haberleri

Bostanda Mart Eğitimleri Başladı

Haber 04.03.2016 13:16 Cuma
Çankaya Belediyesi’nin Mutlukent Mahallesi’nde 2 bin metrekare alan üzerine kurduğu “Mahalle Bostanı”nda Mart ayı eğitimleri yoğun katılımla başladı.
Mutlukent Mahallesi’nde bulunan Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde düzenlenen “Temel Sebze Yetiştiriciliği” eğitimleri hızla devam ediyor. Her geçen ay katılımcı sayısı artan eğitimlerin Mart ayı programı, domates ve biberin nasıl yetiştirildiğini anlatan ilk dersle başladı. Ayın ilk kursuna katılan vatandaşlara Çankaya Belediyesi Meclis Başkan Vekili Kadir Yıldırım da eşlik etti.
Uzman öğreticiler tarafından Kent Tarım Hobi Evi’nde verilen teorik eğitimlerin ardından Mahalle Bostanı’nda da pratik yapma imkanı bulan katılımcılar kurs boyunca, kimyasal madde kullanılmadan temel sebze yetiştiriciliğinin nasıl yapıldığına dair birçok bilgiye sahip oluyorlar.
EĞİTİMLER ÜCRETSİZ OLARAK VERİLİYOR
Bölge halkının yanı sıra başka mahallelerden de ilgilenen vatandaşları ağırlamaya devam eden Çankaya Belediyesi, eğitimleri ücretsiz olarak düzenliyor.
Temel Sebze Yetiştiriciliği eğitimlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 235 39 73 numaralı telefondan irtibata geçerek katılım için gerekli bilgileri alabiliyorlar.
AY SONUNA KADAR 4 FARKLI EĞİTİM DAHA VAR
Mart ayı programı, 2 Mart’ta düzenlenen ilk eğitimin ardından devam ediyor. 9 Mart’ta “Salatalık, fasulye nasıl yetiştirilir?”, 16 Mart’ta “Mısır, kabak, kavun nasıl yetiştirilir?” ve 23 Mart’ta “Çilek, marul nasıl yetiştirilir?” konularının işleneceği Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi’nde, Mart ayının son eğitimi olarak da “Dikey yetiştiricilik örnekleri” ele alınacak. Her hafta Çarşamba günleri düzenlenen eğitimler 12.30’da başlıyor.