Manisa Haberleri

Hitit Üniversitesi Kargı Fen Lisesi’ni Misafir Etti

Haber 04.03.2016 13:55 Cuma
Kargı Fen Lisesi ve Hitit Üniversitesi arasında yapılan akademik destek, yardımlaşma ve işbirliği protokolü çerçevesinde, Kargı Fen Lisesi’nden idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan yaklaşık yüz kişilik bir grup Hitit Üniversite’sini ziyareti etti.
Üniversitenin Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Karakaş’ın organize ettiği programda misafirlere, Yerel Yönetimler, İşletme, İktisat, Otelcilik ve Turizm, Otomotiv ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümlerinin program tanıtımları, bölüm öğretim üyeleri tarafından yapıldı.
Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Karakaş yaptığı konuşmada, meslek seçiminde kişisel eğilim ve mesleği sevmenin gerekliliğini, örneklerle öğrencilere açıkladı. Başarıya giden yollar konusunda da öğrencilere bilgiler veren Karakaş, Kargı Fen Lisesi ile yapılan protokol gereği, ilçeye üniversiteden gelinerek, seminerler verileceğini, birlikte projeler hazırlanıp yürütüleceğini söyledi.
Hocaların öğrencilerden gelen soruları cevaplandırılmasından sonra, Okul müdürü Halil Dağ bir konuşma yaparak, üniversite ile yapılan iş birliği protokolünün önemine değindi. Öğrencilerin üniversite ortamını görerek, yaşayarak ve öğretim görevlilerini dinleyerek daha iyi motive olacaklarını söyleyen Dağ, ileri ki zamanlarda farklı programları gerçekleştirmek için yine Hitit Üniversitesini ziyaret edeceklerini belirtti.